Jedna minúta pravdy.

Autor: Stanislav Kamenský | 20.2.2011 o 0:28 | (upravené 25.5.2014 o 23:07) Karma článku: 7,51 | Prečítané:  1138x

Tento týždeň som v džungli zvanej televízne spravodajstvo, často plnej zavádzania a povinného pravidelného balastu, zachytil aj 1-minútovú interesantnú správu - sťaby tenký prúžok svetla v čiernej tme. Vraj nejaký pán Lendacký žaluje organizovanú skupinu neznámych páchateľov, ktorí pochádzajú z radov poslancov Národnej rady Slovenskej republiky, za nesplnené predvolebné sľuby a za ich súčasné konanie na ktoré im nikto nedal mandát. Tak to je pecka.

Žeby sa konečne na Slovensku objavil človek slobodnej mysle, uvažujúci triezvo a pragmaticky? Už to tak bude, pretože čo v krátkej minútovej správe odznelo malo zmysel a bolo pravdivé. Myslím si že sa konečne niekto odhodlal povedať nahlas to, čo mnohí z nás dávno tušia, ale o tom len taktne mlčia. Snažil som sa teda zistiť niečo viac a do vyhľadávača som zadal text: „lendacký trenčianske stankovce"

Trochu ma prekvapilo, že vo vyhľadávači sa objavili len dva (!) odkazy na túto udalosť, čo mimochodom potvrdzuje smutný Slovenský mediálny primitivizmus. Primitivizmus preto, že na slovné spojenia typu „kleopatra z turca", „superstar" či „šéfka", ktoré reprezentujú absolútnu kultúrnu žumpu, vyhľadávač vychrlí stoky odkazov. Ale na závažnú tému, na ktorú upozornil pán Lendacký a ktorá ovplyvňuje život každého z nás, len dva.

Pán Lendacký povedal, že na to čo súčasná vláda predvádza nedostala od voličov mandát a súčasne odmieta platiť za chyby vlády. S tým asi možno len súhlasiť, pretože s novoročným nárastom DPH, zdražením, energií, potravín, pohonných hmôt  a s tým súvisiacim zdražením prakticky všetkého, sa asi stotožňuje len málokoho. A ktovie, ako by voľby dopadli, keby súčasný vládny predstavitelia pred voľbami popravde povedali čo sa chystajú urobiť. Nemožno si na tomto mieste nespomenúť  na predvolebné billboardy, kde sa z modrého pozadia na nás škerili podozrivé indivíduá s heslami „Spolu to dokážeme" alebo „Slovensko - lepšie miesto pre život". Nuž veru tak páni a dámy vládnej koalície - spolu ste to dokázali - priložiť Slovenskému národu k už tak ťažkému bremenu ďalšiu záťaž. A ak sú Slováci masochisti, tak majú naozaj opäť lepšie miesto pre život...

V záverečnej časti správy sa na trestné oznámenie pána Lendackého opýtali právnika. Jeho odpoveď vyvoláva smiech cez slzy. Nedáva trestnému oznámeniu žiadnu šancu a za hlavný dôvod uvádza poslaneckú imunitu. Na Slovensku je to tak...

Právnik však vo svojom vyjadrení v podstate nepoprel vinu a zodpovednosť poslancov za súčasný (dovolím si povedať) vládny teror voči občanom Slovenska, ale vzápätí ich oslobodil z dôvodu imunity. Pán právnik by však mal vedieť, že pánu Lendackému by nemalo byť odopreté vyšetrenie skutku na ktorý podal trestné oznámenie. Demokratický aj morálne správny postup by mal byť taký, že podanie by malo byť dôkladne preskúmané, vyšetrené a vinníci by mali byť pomenovaní. A až keď by sa ukázalo že ide o poslancov, až potom by vinníci mali byť oslobodení z dôvodu poslaneckej imunity. Na Slovensku je však demokracia už 21 rokov chápaná trochu inak ako vo vyspelých krajinách a tu zrejme k vyšetrovaniu ani nedôjde, pretože označenie vinníkov by napriek poslaneckej imunite znamenalo ich verejný a politický koniec.

Logicky sa vynára otázka, za čo je skutočne naša vláda zodpovedná? Akú zodpovednosť vláda nesie za svoje rozhodnutia? Lebo, ako nám ukázali pán Mikloš a pán Fico, chybné rozhodnutia vlády majú cenu miliónov Eur, keďže si za ne vzájomne vystavili faktúry. Tie by sa mohli zdať niekomu komické, keby sme ich nemuseli zaplatiť my všetci...

Na Slovensku je to takto od novembra 1989. A tolerancia voči štátnej arogancii tu bude dovtedy, kým si aj Slováci (po vzore Čechov, Rakúšanov, Nemcov či aktuálne Egypťanov ) neuvedomia svoje práva, svoju hrdosť a česť, a kým 150 vinníkov, spoločne ako jednoliaty národ, nepošlú na smetisko dejín.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník hovorí, že oligarchovia médiá skupujú kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?