Prečo nemôže byť spis Gorila vyšetrený?

Autor: Stanislav Kamenský | 29.1.2012 o 17:54 | (upravené 29.1.2012 o 21:48) Karma článku: 11,81 | Prečítané:  1333x

Každý na Slovensku o „veľkej opici" už vie. Chtiac-nechtiac na ňu narážame vo všetkých médiách. Čiastkové informácie z nich žiaľ dávajú len nejasný obraz o závažnosti informácií obsiahnutých v dokumente. Tí ktorí si ale dokument prečítali pochopili, na akom princípe funguje náš štát a že naše súčasné zriadenie nie je ani len nepodarenou napodobeninou demokracie a zákony sú len zdrapy papiera. A tiež im je asi jasné, ako kauza Gorila dopadne.

 Zdroj: Internet

To čo sme doteraz iba tušili, to o čom sme sa napriek právu na slobodný prejav báli hovoriť nahlas a nad čím mnohí už len rezignovane hodili rukou, je podľa dokumentu Gorila iba malé koliesko v mohutnom korupčnom stroji na peniaze. Čiastkové informácie o korupcii sa v médiách objavovali už roky a naprieč celým Slovenským politickým spektrom bez výnimky. Ale veľmi rýchlo vo víre udalostí zanikli. Nie je potrebné o samotnom obsahu dokumentu Gorila viac písať, každý kto má záujem si ho bez problémov vyhľadá. Potrebné je povedať niekoľko dôvodov, prečo nikdy nedôjde k vyšetrenie toho dokumentu.

1. Prekvapivo razantné vyšetrovanie, až priam osobná angažovanosť p. Lipšica sa dá vysvetliť rôzne. Nemyslím si ale, že prišlo osvietenie z neba, alebo nečakaný hlas svedomia, keď začal vo veci konať. Aj keď až po jej medializácii, hoci dokument mali politici k dispozícii oveľa skôr. Neverím veľmi ani v jeho náhle „zbláznenie sa“ - ako uviedol jeho politický súputník. Výnimky iba potvrdzujú pravidlo, že naši politici nikdy nič nerobia nezištne a už vôbec nie v prospech štátu či ľudí. Ich činy sú vždy motivované len vidinou maximálneho osobného zisku a ich jedinou snahou je svoje špinavé úmysly prezentovať verejnosti ako jediné a najlepšie riešenie pre Slovensko. Z týchto dôvodov si dovolím tvrdiť, že aj činnosť pána Lipšica má už vopred stanovený scenár aj výsledok, len verejnosti zatiaľ ostávajú skryté.

2. Gorila poodhalila, ako veľmi je mafiánska chobotnica prerastená od záujmových finančných skupín do všetkých dôležitých štátnych štruktúr, až po politické špičky. Obrovské majetky ktorými disponujú niektoré osoby, zvlášť tie ktoré sa spomínajú v Gorile, poukazujú na ich prepojenie s podsvetím, pretože legálnym spôsobom sa také majetky nadobudnúť nedajú. Dôležitý moment je práve prepojenie politických špičiek s podsvetím reprezentovaným finančnými skupinami. Toto je azda najzávažnejší dôvod prečo dokument Gorila nemôže byť vyšetrený. Za 22 rokov Slovenskej pseudo-demokracie, napriek nespočetným jasným dôkazom, nebol odsúdený ani jediný skorumpovaný politik, tak prečo by sa to malo zmeniť teraz? Nie je možné čakať že politici podporia riešenie tohto problému, pretože sú jeho súčasťou. Dôkladným vyšetrením kauzy Gorila by išli sami proti sebe a to oni z pochopiteľných príčin nepripustia.

3. Politici si pripravili na Slovensku živnú pôdu pre svoju korupciu a obohacovanie sa. Spôsob je pomerne jednoduchý, ale účinný. Razantné zdražovanie cien potravín, energií, bytov, tovarov a služieb. Likvidácia pracovných miest vo všetkých odvetviach a pokles reálnych miezd kombinovaný so zvyšovaním daní. Z poctivej práce sa stal iba posledný zúfalý pokus ako zarobiť peniaze. A tak stále viac ľudí balansuje na hranici chudoby a majú problémy s prežitím vlastným a s prežitím svojich detí. To ich dostáva do stavu rezignácie a úplnej apatie voči všetkému, vrátane korupčného správania politikov. Spolu s prakticky nulovou vymožiteľnosťou práva sa úplatky, provízie a korupcia na Slovensku chápu ako normálna súčasť politiky a vedenia štátu. A tak nejestvuje žiadny reálny tlak na vyšetrenie kauzy Gorila.

4. Ročný odhad korupcie na Slovensku vyčíslil uznávaný ekonóm Slovenskej akadémie vied Peter Stanek vo svoje prednáške na viac ako 2,5 miliardy € (!!!) (2 655 513 510€). Ale pre politikov je (podľa slov p. Staneka) samozrejme jednoduchšie vytĺkať ďalšie peniaze z daňových poplatníkov, ako vziať tieto peniaze korupčníkom a vložiť ich do štátnej kasy. Pochopiteľne, pretože tým by siahali na svoje vlastné peniaze. 5% ľudí ktorí vlastnia 90% bohatstva krajiny by muselo prísť o svoje majetky čo je pre nich samozrejme neprijateľné. Aj preto Gorila nemôže byť vyšetrená.

5. Ak by sa informácie z dokumentu Gorila potvrdili, tak by sa privatizačné zmluvy väčšiny (ak nie všetkých) strategických Slovenských podnikov dostali do kriminálnej roviny. To by vyvolalo veľké medzinárodné vyšetrovanie v Nemecku, Taliansku a iných krajinách, kde by mohlo dôjsť k odhaleniu ďalšej korupcie a skorumpovaných politikov, čo by mohlo zatriasť základmi samotnej Európskej Únie, keďže Nemecko je jej nepísanými lídrom. To je ďalší vážny dôvod prečo nemôže byť Gorila vyšetrená.

Kauzu Gorila sa budú politici všemožne snažiť zamiesť pod koberec. Podobne ako napr. kauzu korupčného predaja platinových sít (a mnoho ďalších) na ktorú sa už pozvoľna zabudlo. Naozaj neviem v čom je taký veľký problém potvrdiť, alebo vyvrátiť pravosť Gorily. SIS podlieha predsedovi vlády a samotnej vláde. Je skutočne taký veľký problém sadnúť do vládnej limuzíny, zájsť do SIS, vytiahnuť spisy z odpočúvania a porovnať údajný dokument s pravým? Myslím že je to práca na niekoľko hodín a v prípade takýchto obrovských podozrení by mal vo veci konať od posledného policajta po prezidenta republiky bez výnimky každý. Zahmlievanie a spochybňovanie kauzy sa však začalo prakticky okamžite po jej prevalení a politici ju budú spochybňovať a hľadať akékoľvek dôvody nato, aby sa vyšetrovanie nepohlo z miesta.

Médiá budú hrať pri udržiavaní gorily v povedomí verejnosti veľmi dôležitú úlohu. Zároveň sa podľa ich prístupu ku kauze ukáže, ktoré sú skutočne nezávislé a ktoré sú len prisluhovačmi „mocných“ tohto sveta. Rovnako sa svojím postojom ku kauze odhalia aj politici a politické strany.

Kým bude politika fungovať na súčasnom finančno-lobistickom princípe, v ktorom je každá politická strana vazalom svojich finančných mecenášov a politici len sluhami záujmových skupín, nikdy sa do vlády nedostanú morálni a slušní ľudia a obrovské kauzy akou je Gorila nebudú nikdy vyšetrené ani vinníci nebudú nikdy potrestaní.

Čo dodať na záver... Rád by som sa vo všetkých predpokladoch mýlil a s veľkou dávkou optimizmu sa snažím veriť, že kauza Gorila bude konečne tá, ktorá zlomí väzy skorumpovaným politikom, zbohatlíkom, podnikateľom a finančným skupinám. Isté je jedno: Súčasný politický systém na Slovensku treba zmeniť. Ale politici to za nás neurobia. Musíme to urobiť my všetci - spoločne. Ale ako absolútne príhodný a priam pre túto príležitosť vyslovený sa mi javí odkaz Olivera Cromwella politikom v jedinečnom podaní Jana Krausa: TU

 

Pripájam aj prepis citátu:

Je najvyšší čas ukončiť Vaše zasadanie, ktoré ste zneuctili opovrhovaním všetkého dobrého a poškvrnili všetkými neresťami. Nie ste nič iné, len zberba a nepriatelia blahodarnej správy. Nie ste nič iné, len nájomní lotri. Svoju krajinu by ste predali za kus biedneho žvanca ako Ezau, svojho Boha zradili za pár drobných ako Judáš. Je vo vás aspoň štipka dobrého? Existuje nejaká hanebnosť, ktorá by Vám nebola vlastná? Veriaci nie ste o nič viac než môj kôň. Zlato (Euro) je Vaším bohom. Kto z Vás neumlčal svoje svedomie za úplatok? Je medzi Vami čo i len jeden, čo by ešte, aspoň nepatrne, hájil záujmy spoločnosti? Vy mrzké pobehlice, či ste svojimi nemravnými zásadami a nechutnými podlosťami nepoškvrnili toto posvätné miesto a z božieho stánku neučinili brloh lotrov? Ako hnusne odporní ste celému národu, ktorý vás poveril naprávaním krívd. (doplnok autora článku: A pritom vy sami ste sa stali najväčšou krivdou) Tak teda: Zbaľte si svojich sedem slivák, zamknite za sebou a v mene Boha iďte!

Oliver Cromwell 20. apríla roku Pána 1653

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník hovorí, že oligarchovia médiá skupujú kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?